Projekt zmiany konstytucji, który przewiduje jednakowe podwyżki rent i
emerytur dla wszystkich, uzyskał wstępne poparcie największych sił
politycznych w kraju – ustalił DGP.
Gdyby udało się zastąpić obecną procentową waloryzację świadczeń waloryzacja kwotową, już od przyszłego roku każda emerytura i renta wzrosłaby o 37,25 zł. Wprowadzenie waloryzacji kwotowej byłoby rewolucją.
>>> Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej” i na Forsal.pl.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Grzegorz Osiecki
Dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej od 2009 r. specjalizujący się w tematyce politycznej, ekonomicznej, w tym finansów publicznych, ubezpieczeń społecznych i polityki społecznej. Laureat Grand Press Economy w 2019 roku. Nominowany do Grand Press w kategorii news w 2018. Wcześniej dziennikarz radiowej „Trójki”, Informacyjnej Agencji Radiowej, telewizyjnej Panoramy w TVP 2 i „Dziennika".
Nie przegap
Polecamy
Kraj
Świat
