Astoria Capital podpisała umowę joint venture z Verisante Technology, Inc. z Kanady dotyczącą licencji na wyłączność (obejmującą cały świat) do wykorzystania wartości intelektualnych Verisante do zastosowań w urządzeniach medycznych do wykrywania nowotworów górnego odcinka układu pokarmowego, podała spółka.

Jednocześnie prezes Verisante Technology Inc. Thomas Braun dołączy do grona Rady Doradczej Astoria Capital.

"Wyboru nowego członka Rady Doradczej dokonano po podpisaniu porozumienia przez spółki Verisante Technology, Inc. i Astoria Capital, na mocy którego spółki te zawiążą joint-venture pod nazwą Verisante Technology Europe (VTE), które otrzyma licencję na wyłączność (obejmującą cały świat) do wykorzystania wartości intelektualnych Verisante do zastosowań w urządzeniach medycznych do wykrywania nowotworów górnego odcinka układu pokarmowego" - czytamy w komunikacie.

Thomas Braun jest założycielem i prezesem Verisante Technology, Inc., firmy medycznej specjalizującej się w komercjalizacji innowacyjnych systemów do wczesnego wykrywania nowotworów. Wcześniej Braun specjalizował się w dziedzinie prawa papierów wartościowych w kancelarii Braun and Co., reprezentującej małe spółki publiczne z branży high-tech.

"Cieszę się iż będę mógł współpracować z Astoria Capital, udzielając wsparcia w procesie komercjalizacji technologii umożliwiających wczesne wykrywanie nowotworów. Astoria opracowała i wykorzystuje model biznesowy polegający na inwestowaniu w technologie, których skuteczność potwierdzona została stosownymi badaniami, wspomagając inwestycje dotacjami z Unii Europejskiej" - powiedział Braun, cytowany w komunikacie.

"Doświadczenie Thomasa w zakresie technologii wykrywania nowotworów, wiedza z zakresu prawa papierów wartościowych, jak również udokumentowany 'track record' w komercjalizacji nowych technologii, pomogą nam lepiej oceniać i przyśpieszać opracowanie nowych technologii medycznych, zarówno na rynkach europejskich jak i światowych" - dodał wiceprezes Astoria Capital Adrian Dzielnicki, cytowany w komunikacie.

>>> Czytaj też: Astoria chce sprowadzać z Ameryki do Polski 4-5 nowych technologii rocznie

Wcześniej dyrektor inwestycyjny Astorii David Waldman poinformował agencję ISBnews, że Astoria Capital planuje podpisanie w okresie wakacji ostatecznych umów joint venture z czterema firmami z USA i Kanady. Obok Verisante są to Milestone Scientific, Perma-Fix Environmental Services i HydroPhi Technologies Group. Astoria celuje w 4-5 nowych projektów rocznie realizowanych ze spółkami północnoamerykańskimi. Według jego słów, Astoria obecnie koncentruje się na sektorach ochrony zdrowia i "czystych energii", ale nie wyklucza oportunistycznych inwestycji w innych branżach.

Verisante Technology, Inc. z siedzibą w Vancouver, Kanada, jest firmą medyczną specjalizującą się w komercjalizacji innowacyjnych systemów do wczesnego wykrywania nowotworów. Działanie urządzeń Verisante Aura do wykrywania raka skóry oraz Verisante Core do wykrywania nowotworów płuc, jelita grubego i szyjki macicy oparte jest na platformie technologicznej objętej ochroną patentową.

Astoria Capital finansuje młode spółki z sektora life science i nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem pozyskiwania licencji na innowacyjne technologie pochodzące z Ameryki Północnej oraz wsparcia przy komercjalizacji tych technologii w Europie i na całym świecie.