Jednocześnie prezes Verisante Technology Inc. Thomas Braun dołączy do grona Rady Doradczej Astoria Capital.

"Wyboru nowego członka Rady Doradczej dokonano po podpisaniu porozumienia przez spółki Verisante Technology, Inc. i Astoria Capital, na mocy którego spółki te zawiążą joint-venture pod nazwą Verisante Technology Europe (VTE), które otrzyma licencję na wyłączność (obejmującą cały świat) do wykorzystania wartości intelektualnych Verisante do zastosowań w urządzeniach medycznych do wykrywania nowotworów górnego odcinka układu pokarmowego" - czytamy w komunikacie.

Thomas Braun jest założycielem i prezesem Verisante Technology, Inc., firmy medycznej specjalizującej się w komercjalizacji innowacyjnych systemów do wczesnego wykrywania nowotworów. Wcześniej Braun specjalizował się w dziedzinie prawa papierów wartościowych w kancelarii Braun and Co., reprezentującej małe spółki publiczne z branży high-tech.

"Cieszę się iż będę mógł współpracować z Astoria Capital, udzielając wsparcia w procesie komercjalizacji technologii umożliwiających wczesne wykrywanie nowotworów. Astoria opracowała i wykorzystuje model biznesowy polegający na inwestowaniu w technologie, których skuteczność potwierdzona została stosownymi badaniami, wspomagając inwestycje dotacjami z Unii Europejskiej" - powiedział Braun, cytowany w komunikacie.

"Doświadczenie Thomasa w zakresie technologii wykrywania nowotworów, wiedza z zakresu prawa papierów wartościowych, jak również udokumentowany 'track record' w komercjalizacji nowych technologii, pomogą nam lepiej oceniać i przyśpieszać opracowanie nowych technologii medycznych, zarówno na rynkach europejskich jak i światowych" - dodał wiceprezes Astoria Capital Adrian Dzielnicki, cytowany w komunikacie.

>>> Czytaj też: Astoria chce sprowadzać z Ameryki do Polski 4-5 nowych technologii rocznie

Wcześniej dyrektor inwestycyjny Astorii David Waldman poinformował agencję ISBnews, że Astoria Capital planuje podpisanie w okresie wakacji ostatecznych umów joint venture z czterema firmami z USA i Kanady. Obok Verisante są to Milestone Scientific, Perma-Fix Environmental Services i HydroPhi Technologies Group. Astoria celuje w 4-5 nowych projektów rocznie realizowanych ze spółkami północnoamerykańskimi. Według jego słów, Astoria obecnie koncentruje się na sektorach ochrony zdrowia i "czystych energii", ale nie wyklucza oportunistycznych inwestycji w innych branżach.

Verisante Technology, Inc. z siedzibą w Vancouver, Kanada, jest firmą medyczną specjalizującą się w komercjalizacji innowacyjnych systemów do wczesnego wykrywania nowotworów. Działanie urządzeń Verisante Aura do wykrywania raka skóry oraz Verisante Core do wykrywania nowotworów płuc, jelita grubego i szyjki macicy oparte jest na platformie technologicznej objętej ochroną patentową.

Astoria Capital finansuje młode spółki z sektora life science i nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem pozyskiwania licencji na innowacyjne technologie pochodzące z Ameryki Północnej oraz wsparcia przy komercjalizacji tych technologii w Europie i na całym świecie.