Banknot ma nominał 20 złotych. Na jego przedniej stronie umieszczono wizerunek Józefa Piłsudskiego, a na tylnej - orzełka legionowego, odznaki I Brygady Legionów Polskich i Krzyża Wielkiego Orderu Virtuti Militari, nadanego marszałkowi.
Gratką dla kolekcjonerów jest fakt, że to pierwszy polski banknot wykonany nie z papieru, a z polimeru.

Takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne na świecie, bo nowy materiał gwarantuje między innymi wysoką odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

Banknot upamiętnia legendarną formację z czasów I wojny światowej, która powstała z inicjatywy Józefa Piłsudskiego. Legiony Polskie zostały utworzone w sierpniu 1914 roku. W następnych latach brały udział w kilku ważnych bitwach, udowadniając swoją wysoką wartość bojową i poświęcenie dla sprawy polskiej niepodległości.

Banknot będzie można kupić od jutra.

>>> Czytaj też: Monety jak puzzle i soczewki. Znamy plan emisyjny NBP na 2015 rok

Nowy banknot kolekcjonerski Narodowego Banku Polskiego, upamiętniający 100. rocznicę utworzenia Legionów Polskich, 4 bm. Jest to pierwszy polski banknot wykonany z polimeru. Został przygotowany przez Andrzeja Heidricha na podstawie projektu banknotu jego autorstwa o nominale 5 000 000 zł z pierwszej połowy lat 90. XX wieku. Nowy banknot, o nominale 20 zł będzie można kupić od 5 sierpnia. (kru) PAP/Rafał Guz / PAP/EPA / Rafał Guz