"W I półroczu nastąpiła intensyfikacja sprzedaży nieruchomości. Sprzedaliśmy ich trzy razy więcej niż rok wcześniej. Ustawicznie pracujemy, aby portfel nieruchomości do zbycia był coraz większy. Szacujemy, że wartość nieruchomości których nie potrzebujemy może być powyżej 1 mld zł. Obecnie mamy gotowych do sprzedaży ok. 400 nieruchomości o szacowanej wartości ok. 600 mln zł" - powiedział Nowohoński podczas spotkania z dziennikarzami.

Dodał, że od początku roku portfel nieruchomości do sprzedaży wzrósł dwukrotnie. Według jego słów w tym portfelu nie ma wiele nieruchomości, których współwłasność spółka dzieli z Pocztą Polską, ale prezes Orange Polska Bruno Duthoit dodał, że obie firmy współpracują w tym zakresie.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.