To rekordowa transakcja w historii holdingu - podaje portal Business Insider. Udziałowcy zakupionego podmiotu otrzymają po 235 dol. w gotówce za akcję, co oznacza 21 proc. premię w stosunku do ceny zamknięcia na piątkowym parkiecie – wynika z dzisiejszego oświadczenia Precision Castparts.

- Podziwiam pracę PCC od dawna. Nie bez przyczyny jest to główny dostawca części dla światowego przemysłu lotniczego, jak również największe źródło amerykańskiego eksportu – powiedział Warren Buffet.

- Wiele zakupów wydawało mi się kosztownymi, ale to nie jest jeden z nich. Na pewno też ugraliśmy dobrą cenę – to z kolei słowa Buffeta dla stacji CNBC.

Precision Castparts jest firmą z siedzibą w Portland (stan Oregon), która specjalizuje się w produkcji metalowych komponentów do lotniczych silników i przemysłowych turbin gazowych. Firma osiągnęła 10 mld dol. przychodów w trakcie 2015 roku podatkowego.

Za oceanem posunięcie najbogatszego inwestora na świecie komentowane jest jako przejaw jego wiary w amerykański przemysł.