Griffin chce wzmocnić segment mieszkaniowy Echo Investment i weryfikuje możliwe strategie dla tego segmentu oraz sytuację i aktywa na rynku, poinformował ISBnews Partner współzarządzający Griffina i członek rady nadzorczej Echo Maciej Dyjas.

"Echo ma segment mieszkaniowy, który już jest znaczącym graczem na rynku, ale zastanawiamy się nad jego dalszym wzmocnieniem. Jedną z dróg jest szybszy rozwój organiczny projektów z posiadanego dużego banku ziemi Echo. Jednocześnie rozglądamy się, czy są na rynku aktywa lub firmy w tym segmencie, które przy ewentualnym połączeniu z segmentem mieszkaniowym Echo dałyby znacznie większy organizm. Dotychczas nie podjęliśmy żadnych decyzji, ale rozważamy scenariusze i weryfikujemy sytuację na tym rynku" - powiedział Dyjas w rozmowie z ISBnews.

"Na pewno będziemy rozwijać ten segment organicznie, ale sprawdzaliśmy również inne opcje. Stąd zapewne pojawiały się 'newsy' na rynku o naszym zainteresowaniu czy to Ronsonem, Robygiem, czy nawet J.W. Construction, ale nie jesteśmy obecnie w żadnych rozmowach" - dodał członek rady nadzorczej Echo.

Pod koniec sierpnia Echo Investment poinformowało, że rozpoczęło proces analizy strategicznej posiadanego portfela nieruchomości i związanych z nimi możliwości biznesowych. Dyjas w rozmowie z ISBnews wskazał, że zakończenie przeglądu i zaprezentowanie nowej "ewolucyjnej" strategii dewelopera nastąpi w I kwartale 2016 roku.

W połowie bieżącego roku Echo Investment zostało przejęte przez Griffin Topco III (podmiot kontrolowany przez fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P.) oraz Bravo II (fundusz zarządzany przez PIMCO).

Echo Investment zrealizowało ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Działa w budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.