SoftBlue zadebiutuje na rynku NewConnect w czwartek, 17 grudnia, podała spółka.

Do obrotu wprowadzone zostanie 13 737 500 akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 4 000 000 akcji zwykłych na okaziciela serii B akcji o wartości nominalnej 0,1 zł każda.

W przeprowadzonej w I połowie roku ofercie prywatnej (emisja akcji serii B) nowi akcjonariusze objęli 22,55% akcji SoftBlue, a spółka pozyskała 10 mln zł.

"Te środki zamierzamy w pierwszej kolejności wykorzystać na inwestycje w nasze innowacyjne przedsięwzięcia, takie jak urządzenie do badania serca w widmach niesłyszalnych Softheart i bezzałogowy pojazd latający z czujnikami do zadań specjalnych m.in. monitorowania lasów Forestdron. Działalność innowacyjna, zgodnie z przyjętą strategią, stanie się kluczowym obszarem naszej działalności" - powiedział prezes SoftBlue Michał Kierul, cytowany w komunikacie.

SoftBlue jest operatorem nowych technologii - spółką komercjalizującą badania i projekty naukowe w segmentach biotechnologii, teleinformatyki i programowaniu. Wśród produktów ma m.in. wyspecjalizowane sensory lub drony, czy rozwiązania rozszerzonej rzeczywistości. Ponadto świadczy usługi z zakresu doradztwa gospodarczo-biznesowego.