W przetargu oferty złożyło 10 potencjalnych wykonawców. Zamawiający przeznaczył ponad 657 mln zł brutto na realizację zadania. Druga najtańsza oferta należała do Salini Impregilo (363,88 mln zł) a trzecia - do konsorcjum Strabag Infrastruktura Południe i Strabag (384,46 mln zł).

Wszyscy oferenci zadeklarowali 10 letni okres gwarancji.

"Zadanie polega na zaprojektowaniu i uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, budowie w/w odcinków oraz uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 32 miesiące, do czasu realizacji robót budowlanych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca" - czytamy w komunikacie.

>>> Czytaj też: Poznań coraz bliżej Wrocławia. Wybrano najtańszą ofertę na budowę odcinka trasy S5 [MAPA]

Na I kwartał przyszłego roku planowane jest zawarcie umowy z wykonawcami na odcinki S5 Wronczyna do Kaczkowa, podała również GDDKiA.

Dwa dni temu Mota Engil Central Europe złożyła najtańszą ofertę, wartą 303,07 mln zł brutto, na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S5 Poznań-Wrocław, na odcinku węzeł Kościan Południe - węzeł Radomicko o długości 16 km. 8 grudnia Budimex złożył najtańszą ofertę, wartą 232,65 mln zł brutto, na budowę S5 na odcinku Leszno Płd (z węzłem) - Kaczkowo. Natomiast 24 listopada konsorcjum Mota-Engil Central Europe i Mota-Engil Engenharia e Construcao złożyło najtańszą ofertę, wartą 443,25 mln zł brutto, na budowę S5 na odcinku Radomicko (bez węzła) - Leszno Płd.