Bezrobotni i imigranci wielkimi wygranymi w hiszpańskiej Loterii
Bożonarodzeniowej. Główna nagroda, 4 miliony euro, przypadła mieszkańcom
miasteczka i wsi w Almerii, na południu kraju - regionu, w którym
poziom bezrobocia przekracza 43 procent.
Najbardziej cieszą się mieszkańcy położonej w Almerii Laujar de Andarax, wśród których rozlosowano . Co drugi mieszkaniec jest bez pracy, a wielu nagrodzonych to nielegalni imigranci.
Do kupna losów nakłonili ich uczniowie lokalnej szkoły, którzy zbierali pieniądze na wycieczkę. "Mam za sobą bardzo ciężkie chwile. W domu jest nas czworo bezrobotnych. Ze szczęścia brakuje mi słów" - mówi mieszkanka miejscowości.
Niezapomniane Święta czekają klientów baru w robotniczej dzielnicy Sewilli. Kupili losy na spółkę i wygrali . W Tarragonie wygranymi są pensjonariusze i pracownicy domu spokojnej starości. A na Teneryfie - właściciele sklepu, któremu groziło bankructwo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zobacz
|
