"Nie informowaliśmy wcześniej rynku o rozmowach z Sony do czasu dopięcia wszystkich szczegółów na ostatni guzik. Chcieliśmy rozpocząć nowy rok mocnym uderzeniem. Myślę, że to świetna informacja zarówno dla graczy, jak i akcjonariuszy. Horrory są obecnie jednym z najbardziej popularnych gatunków i zarówno dla Sony, jak i Microsoft stanowią jeden z czołowych wolumenów sprzedaży gier na ich konsole. Obserwując, jak dużą popularnością cieszą się wczesne wersje gry na Xbox One i PC, jesteśmy przekonani o sukcesie tytułu na PS4. Zarówno spółka, jak i wydawca 'Layers of Fear' mają duże oczekiwania w stosunku do sprzedaży gry na tej konsoli" - powiedział prezes Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

Rynek PlayStation 4 to obecnie 36 mln użytkowników, a horrory to jeden z najlepiej sprzedających się gatunków na konsolę. Dlatego nadchodząca premiera "Layers of Fear" w wersji na PS4 to dla Bloober Team znakomity potencjał na zarobek dużych pieniędzy, podkreślono w informacji.

"Pod koniec roku Bloober Team podpisał z amerykańskim wydawcą gier komputerowych umowę wydawniczo-dystrybucyjną dla gry 'Layers of Fear'. Umowa obejmuje wszystkie kluczowe rynki i jest efektem współpracy spółki z United Talent Agency - jednej największych agencji zarządzających własnościami intelektualnymi z Hollywood. Umowa gwarantuje, że wszelkie prawa dotyczące marki 'Layers of Fear' pozostają w rękach Bloober Team" - podsumowano w komunikacie.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.