Orbis zawarł przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości, w ramach których prowadzony jest Mercure Mrągowo Resort & SPA (ZCP Hotel Mrągowo), poinformowała spółka. Łączna wartość transakcji to 20 mln zł netto.

"Zawarcie przyrzeczonej umowy sprzedaży ZCP Hotel Mrągowo nastąpi, pod warunkiem wyrażenia zgody na sprzedaż przez walne zgromadzenie akcjonariuszy Orbis S.A., nie później niż do dnia 29 lutego 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

Łączna wartość transakcji sprzedaży ZCP Hotel Mrągowo i Nieruchomości ustalona została na kwotę 20 mln zł netto i obejmuje ona cenę należną z tytułu sprzedaży ZCP Hotel Mrągowo, cenę należną z tytułu sprzedaży nieruchomości oraz czynsz z tytułu dzierżawy nieruchomości, podano także.

Jednocześnie została zawarta umowa franczyzy, która wejdzie w życie z dniem nabycia przez Kupującego ZCP Hotelu Mrągowo i która umożliwi kupującemu kontynuowanie działalności hotelowej pod marką "Mercure".

>>> Czytaj też: Grupa Orbis zakłada, że 2016 będzie rokiem ekspansji w regionie

Transakcja ma zostać przeprowadzona do 31 grudnia 2016 r.

"Decyzja o sprzedaży ZCP Hotel Mrągowo jest zgodna ze strategią optymalizacji aktywów Orbis S.A." - podała spółka w komunikacie.

Hotele grupy Orbis działają pod markami należącymi do Accor: Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis budget i ibis Styles, a także pod polską marką Orbis Hotels, oferując usługi w standardach od pięciu do jednej gwiazdki. W 2014 r. spółka odnotowała 708 mln zł skonsolidowanych przychodów.