W rzeszowskim centrum pracować będą specjaliści, którzy będą współpracować z zespołami audytu w biurach firmy w Europie Środkowej - mówi Wolda Grant z Deloitte.

„Jesteśmy przekonani, że dzięki nowej placówce i zastosowaniu innowacyjnych narzędzi analitycznych, będziemy działać skuteczniej na rzecz naszych klientów w całym regionie”– dodał Grant.

Centrum będzie zajmować się przygotowywaniem dokumentów dla działów audytu, zbieraniem informacji na temat klientów i branż oraz weryfikacją sprawozdań finansowych.

W Centrum zatrudnienie znajdą nie tylko specjaliści z obszaru audytu, ale również absolwenci i studenci z doświadczeniem, ze specjalizacją z zakresu finansów, ekonomii lub technologii.

Nowa jednostka stanie się częścią Centrum Usług dla Biznesu Deloitte, które działa w Rzeszowie od września ubiegłego roku. Dotąd w jego skład wchodziły zespoły finansowo-księgowe, IT oraz zespoły świadczące usługi z zakresu zarządzania ryzykiem. Centrum Usług dla Biznesu pracuje dla biur firmy, które znajdują się w 18 krajach Europy Środkowej.

Dotychczas utworzonych zostało już 70 nowych miejsc pracy. Do 2021 firma chce zwiększyć zatrudnienie do 300 osób.

Deloitte świadczy usługi m.in. audytorskie, konsultingowe, doradztwa podatkowego i finansowego klientom w 150 krajach. Zatrudnia ponad 200 tys. osób, z tego w Polsce ok. 1,4 tys.

>>> Czytaj też: Firmy chcą zatrudniać i podnosić pensje. Coraz trudniej o pracowników