InPost odnotował 9,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2015 r. wobec 18,31 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 17,2 mln zł wobec 25,59 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 573,38 mln zł w 2015 r. wobec 443,38 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2015 r. wyniósł 8,88 mln zł wobec 18,21 mln zł zysku rok wcześniej.

"Nasze osiągnięcia w 2015 roku stanowią podstawę do dalszego dynamicznego rozwoju. Olbrzymią szansą, którą dzięki zasięgowi i jakości naszych usług już przekształciliśmy w sukces jest rynek handlu internetowego. Prognozy jego wzrostu w okresie najbliższych pięciu lat oscylują wokół 15% rocznie" - napisał prezes spółki InPost Sebastian Anioł w liście do akcjonariuszy.

"Szeroki wachlarz świadczonych przez nas form dostawy przesyłek: od listu poleconego, przez Paczkomat, usługę kurierską, a kończąc na rozwijanej sieci punktów obsługi klienta, pozwoli nam w pełni wykorzystać dynamikę rynku e-commerce do osiągnięcia zbliżonych, jeśli nie wyższych wskaźników wzrostu naszych wyników. Ponadto, poprzez działalność Grupy Integer.pl na rynkach zagranicznych, mamy unikalną możliwość obsługi Paczkomatów np. w Wielkiej Brytanii, która jest europejskim liderem na rynku handlu internetowego. Jesteśmy gotowi podjąć to wyzwanie w sytuacji, gdy wolumeny przesyłek zapewnią nam rentowność wejścia na ten rynek" - dodał prezes.

InPost to spółka z Grupy Integer.pl, notowana na GPW w Warszawie od października 2015 roku.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.