"Konsekwentnie realizujemy nasze zapowiedzi w każdym obszarze działalności. Debiutu na GPW nie będzie poprzedzała emisja akcji, co jest zgodne z wolą akcjonariuszy. Jesteśmy w stanie rozwijać się dzięki środkom własnym i finansowaniu dłużnemu, a obecny kurs akcji nie odzwierciedla wartości spółki" - powiedział prezes Piotr Górowski, cytowany w komunikacie.

W 2015 roku spółka zanotowała 86,4 mln zł przychodów (+13% r/r) i 6,3 mln zł zysku netto (+52%), podano również.

"Uruchomiona w I kw. 2016 r. nowa linia produkcyjna do płyt komórkowych, planowane na bieżący rok inwestycje zwiększające wydajność i działania optymalizacyjne w całym zakładzie to główne filary zwiększania skali biznesu w najbliższych kwartałach. W połączeniu z dalszym rozwojem sprzedaży wysoko marżowych produktów, jak gotowe opakowania, da nam to możliwość dalszego zwiększania rentowności" - dodał Górowski.

Gekoplast specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Prowadzi działalność w takich segmentach rynku, jak: płyty z tworzyw sztucznych i opakowania z płyt, wyroby wtryskowe, wyroby rozdmuchowe, opakowania z tektury.

Reklama

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w lutym 2015 r. i zapowiadała wówczas, że chce w ciągu roku, półtora przenieść się na rynek główny warszawskiej giełdy; nie wykluczała, że przejście będzie związane z emisją akcji pod konkretną akwizycję podmiotu z branży.