Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) podpisał porozumienie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) umożliwiające klientom banku zakładanie profili oraz składanie wniosków o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500 plus", poinformował p.o. prezesa Stanisław Kluza. Usługa będzie dostępna już w połowie kwietnia 2016 r.

"'Rodzina 500 plus' jest jednym ze strategicznych programów skierowanych do polskich rodzin. Jako polski bank aktywnie wspieramy działania Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, których celem jest przywrócenie równowagi demograficznej w Polsce" – powiedział Kluza, cytowany w komunikacie.

"Współpraca z bankami i szybki proces rejestracji profilu na Platformie Usług Elektronicznych zdecydowanie ułatwi rodzinom występowanie o świadczenia wychowawcze, ale też ułatwi dostęp do instytucji publicznej, do ZUS. Dzięki elektronicznemu kontu w banku każdy w każdej chwili zyska dostęp do ZUS. Dzięki temu będziemy mogli rozwijać e-administrację w naszym kraju" - dodał wiceprezes ZUS, Radosław Stępień.

Reklama

Bank zapewnił, że dzięki porozumieniu klienci BOŚ będą mogli założyć profil na PUE ZUS i ubiegać się o świadczenia wychowawcze z programu „Rodzina 500 plus" z dowolnego miejsca – wystarczy zalogowanie się do serwisu internetowego BOŚBank24 Twoje e-Konto i wybranie opcji „Rodzina 500 plus".

"Specjalna zakładka umożliwiająca ubieganie się o wsparcie w ramach programu „Rodzina 500 plus" zostanie udostępniona w serwisie transakcyjnym BOŚ już w połowie kwietnia br. Bank przygotowuje również dedykowaną uczestnikom programu 'Rodzina 500 plus' ofertę produktową" - podkreślono.

Natomiast profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS umożliwia m.in. prowadzenie bieżących rozliczeń składkowych, sprawdzanie danych zapisanych na indywidualnym koncie emerytalnym, bieżący i elektroniczny kontakt z ZUS, dostęp do danych archiwalnych, weryfikację informacji o osobach wskazanych do ubezpieczenia.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

>>> Czytaj też: Nie tylko PKO BP. ZUS prowadzi rozmowy z kolejnymi bankami w sprawie 500 plus [WIDEO]