Rafał Brzoska razem Grzegorzem Błażewiczem i Konradem Pawlusem z SALESmanago zainwestował w spółkę James Button.

"Dostrzegam ogromne perspektywy, jakie stoją przed marką James Button na europejskim rynku odzieżowym. Jestem przekonany, że połączenie bogatego doświadczenia z zakresu ekspansji na rynki zagraniczne i funkcjonowania rynku e-commerce oraz unikalnego know-how marki James Button sprawi, że w najbliższym czasie spółka będzie intensywnie wzmacniała swoją obecność na kolejnych rynkach. To kolejna spółka, do której wchodzę jako pasywny inwestor – będę wspierać zarząd kompetencjami mentoringowymi w zakresie ekspansji i międzynarodowego e-commerce, bazując na swoim doświadczeniu" - powiedział Brzoska, cytowany w komunikacie.

Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości odzieży biznesowej. W najbliższym czasie spółka planuje wypracować pozycję lidera rynku B2C online w 7 krajach i równolegle rozwinąć B2B dla dedykowanych, dużych klientów korporacyjnych. Pierwszymi inwestorami firmy są Black Pearls VC oraz Kamil Gaworecki, były zarządzający Funduszami w TFI PZU, podano także.

Reklama

"Pozyskanie udziałowców specjalizujących się w skalowaniu międzynarodowego biznesu, a także z rynku automatyzacji działań marketingowych i sprzedażowych jest nieocenioną wartością dodaną dla naszego przedsiębiorstwa. Dzięki ich wiedzy i umiejętnościom wdrażamy nową strategię, której elementem jest m.in. rozszerzenie oferty dla klientów biznesowych i korporacyjnych" - powiedział partner zarządzający Black Pearls VC Alexander Lubański, również cytowany w komunikacie.

Rafał Brzoska to twórca, założyciel i współwłaściciel grupy kapitałowej Integer.pl.

Black Pearls VC jest funduszem kapitałowym wspierającym rozwój polskich innowacji. Fundusz stawia na ścisłą współpracę nauki z biznesem realizując wspólne przedsięwzięcia z jednostkami naukowymi w myśl hasła: Smart Business Ventures. Fundusz wspierany jest polskim kapitałem oraz unikalną wiedzą i doświadczeniem aniołów biznesu.

>>> Czytaj też: Poczta Polska będzie miała swoje paczkomaty?