"Backlog komercyjny (nie zawierający dotacji) wynosi 32,4 mln zł i jest o 39% wyższy od stanu zakontraktowania na 2015 r. zaraportowanego w maju ub.r. (wzrost portfela zamówień w przypadku samego segmentu usługowego wynosi 78%). Ujmując dotacje, stan zakontraktowania wynosi obecnie 42,4 mln zł i jest o 13% wyższy niż rok wcześniej" - czytamy w komunikacie.

Dotychczas w 2016 r. Selvita zwiększyła powierzchnię laboratoriów o 100 m2 do 2 800 m2, podano także. W lutym tego roku spółka podpisała umowę dzierżawy laboratoriów w Poznaniu, gdzie w II kw. planuje otworzyć drugi ośrodek produkcyjny, którego powierzchnia wyniesie na początek 500 m2.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)