OPTeam zrealizuje wdrożenie kompleksowego systemu Comarch ERP ALTUM w Grupie Cosmedica, podała spółka.

"Systemy ERP dla firm, to jeden z głównych kierunków działania OPTeam SA. W maju 2016 spółka zawarła kolejną umowę na dostawę zintegrowanego systemu ERP z firmą Cosmedica. Na mocy zawartej umowy OPTeam zrealizuje wdrożenie kompleksowego systemu Comarch ERP ALTUM w Grupie Cosmedica.

Cosmedica to grupa farmaceutyczno-dermokosmetyczna. Oprócz szerokiej oferty leków, produktów znanych marek proponuje także asortyment własnej marki MediPharm oraz specjalistyczne konsultacje w rozbudowanej samoobsługowej sekcji. Grupa powstała w 2003 roku. Obecnie pod szyldem Cosmedica działa już wiele placówek na terenie całego kraju, podkreślono w materiale.

"Zawarta umowa to kontynuacja dobrze rozpoczętej współpracy z klientem. W styczniu 2016 r., podpisaliśmy pierwszy kontrakt na dostawę licencji i wdrożenie systemu Comarch do obsługi kadrowo-płacowej któryzostał zrealizowany w kwietniu 2016 r." - powiedział prezes Wacław Szary, cytowany w komunikacie.

Spółka podkreśla, że zostanie wdrożony system Comarch ALTUM. To innowacyjne rozwiązania na rynku systemów ERP, którego producentem jest firma Comarch.

"Współpraca z Comarch to dla nas ważny i kluczowy kierunek rozwoju. Bogata oferta rozwiązań, które oferujemy głównie na rynku przedsiębiorstw, daje klientom szeroki wachlarz możliwości elastycznego dopasowania rozwiązania do potrzeb każdej firmy. System Comarch Altum - to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych dla firm" - wskazał Szary.

OPTeam S.A. działa na rynku usług IT od 1988 r. Spółka jest producentem i integratorem specjalistycznych systemów informatycznych opartych o technologie kart elektronicznych. Od października 2010 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.