Niemcy: Bundeswehra zgubiła w drodze do Mali skrzynkę ostrej amunicji

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
11 czerwca 2016, 11:25
Należąca do Bundeswehry skrzynka z ostrą amunicją zaginęła podczas lotu oddziału niemieckich żołnierzy do Mali - podały w sobotę niemieckie media. Podróżując z Berlina do Bamako liniowym samolotem Air France, żołnierze nadali broń i amunicję na bagaż.

Po dotarciu do celu okazało się, że skrzynka z 880 sztukami amunicji zniknęła. W drodze do Mali samolot lądował w Paryżu, gdzie prawdopodobnie doszło do pomyłki przy przeładunku bagażu. Do zdarzenia doszło pod koniec maja. Jako pierwszy poinformował o nim w internecie dziennik "Welt am Sonntag".

Bundeswehra twierdzi, że odpowiedzialność za stratę ponoszą linie lotnicze. "Śledztwo i poszukiwania zaginionej amunicji trwają" - powiedział gazecie rzecznik Bundeswehry.

W misji pokojowej ONZ w Mali uczestniczy 300 niemieckich żołnierzy. (PAP)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj