"Takiej dynamiki wyników jak w I kw. 2016 r. raczej nie należy się spodziewać [w kolejnych kwartałach], ale pozostania na poziomie ubiegłorocznych wyników też nie, będziemy pracowali żeby wynik był lepszy [w całym 2016 r.]. Czy znacząco lepszy - to się okaże. Celem naszym jest, aby przychody, rentowność i wzrost zysku netto w 2016 versus 2015 uzyskać, przy zachowaniu podobnych wolumenów. Inwestycje będą miały wpływ na wyniki już w 2017 r." - powiedział Jasiewicz podczas konferencji prasowej.

Planowana inwestycja, warta ok. 15 mln zł, pozwoli spółce na zwiększenie mocy produkcyjnych ok. dwukrotnie, do 80 tys. ton w zakresie produkcji paliw alternatywnych. Start działalności operacyjnej w przedsięwzięciu planowany jest na II kw. 2017 r. Obecnie spółka jest na etapie ustalania ostatecznego kształtu przedsięwzięcia, realizowanego wspólnie z inwestorem branżowym.

"Negocjujemy końcowe warunki umowy inwestycyjnej. Pojawiła się możliwość przeprowadzenia inwestycji bez konieczności powoływania spółki celowej. Dla nas by to było bardziej korzystne. Teraz to rozpatrujemy, w ciągu 2 miesięcy podejmiemy decyzję" - wyjaśnił prezes.

Niezależnie od formy organizacyjnej, inwestycja przeprowadzona będzie na tych samych zasadach finansowych - z 30-40-proc. udziałem inwestora w kosztach.

Spółka zdobywa kolejne kierunki pozyskiwania surowców. Po dostawach z Niemiec i Litwy do Recykla trafiła pierwsza partia opon ze Szkocji, pojawiły się też możliwości pozyskania dostaw z Czech. Według prezesa, opony z zagranicy stanowią obecnie ok. 20% przetwarzanych w spółce, a do końca roku udział ten może wzrosnąć do ponad 30%.

"Będziemy także rozmawiać z Amerykanami i Kanadyjczykami o możliwej współpracy. Testowali nasze granulaty, Jeden z producentów rozważa produkcję w Polsce, w oparciu o nasze surowce. Więcej będziemy wiedzieć po rozmowach w sierpniu" - podsumował Jasiewicz.

W I kw. 2016 r. spółka miała 8,91 mln zł przychodów ze sprzedaży i 0,46 mln zł zysku netto (wobec odpowiednio 7,6 mln zł i 0,32 mln zł rok wcześniej).

W całym 2015 r. Grupa Recykl odnotowała 35,84 mln zł przychodów i 2,32 mln zł zysku netto.

Spółki z Grupy Recykl prowadzą zbiórkę zużytych opon, wytwarzają granulat gumowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki, a także oferują usługi recyklingu i odzysku zużytych opon oraz w imieniu producentów i importerów opon prowadzą rozliczenia z tytułu opłaty produktowej. Grupa posiada zakłady w Śremie, Krośnie Odrzańskim i Chełmie oraz sieć zbiórki. Spółka jest notowana na NewConnect od stycznia 2011 r.

(ISBnews)