Polska turystyka będzie wielkim wygranym strachu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
30 czerwca 2016, 07:19
Opalanie
Polska turystyka będzie wielkim wygranym strachu/ShutterStock
Polskie hotele i pensjonaty zyskują na strachu przed zamachami terrorystycznymi na świecie – pisze "Rzeczpospolita".

Polscy turyści wyraźnie zmieniają kierunki podróży wakacyjnych. Zamiast Egiptu, Tunezji czy Turcji wybierają Grecję, Hiszpanię i Bułgarię. Ale najwięcej i tak odpocznie w kraju.

Wszystko wskazuje na to, że polska turystyka będzie wielkim wygranym strachu, jaki wywołały zamachy terrorystyczne, a także beneficjentem wzrostu zasobności polskich rodzin, także w związku z programem 500+ i słabego kursu złotego do euro, a zwłaszcza do dolara. O 370 tys. mniej Polaków niż rok temu deklaruje, że pojedzie na wakacje za granicę. Ale aż o 1,8 miliona więcej, że spędzi wakacje w Polsce - pokazuje badanie opinii społecznej przeprowadzone przez Ipsos dla Mondial Assistance.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj