Bioton i Grupa Biotec przesunęły do 1 sierpnia z 27 lipca termin spełnienia kolejnych z postanowień porozumienia w sprawie rozwiązania wszelkich umów, podał Bioton.

Postanowienia to: (i) zapłata przeterminowanych zobowiązań Grupy Biotec wobec spółki w kwocie 700 000 USD oraz (ii) dostarczenie spółce uzgodnionego zabezpieczenia płatności przeterminowanych zobowiązań Grupy Biotec wobec spółki w kwocie 1 340 994 USD, płatnej przez Grupę Biotec w uzgodnionych ratach do dnia 31.12.2016 r.

Wcześniej Grupa Biotec spełniła jedno z postanowień porozumienia, czyli dostarczyła spółce dokumenty umożliwiające rozpoczęcie procedury przeniesienia świadectw rejestracyjnych form gotowych insulin spółki (Gensulin) oraz wstrzykiwacza do podawania insulin (Gensupen) w odniesieniu do terytorium Federacji Rosyjskiej na spółkę lub nowego dystrybutora Gensulin i Gensupen na terenie Federacji Rosyjskiej.

Bioton zawarł porozumienie z podmiotami z Grupy Biotec w sprawie rozwiązania wszelkich umów dotyczących wyłącznej dystrybucji, marketingu i sprzedaży przez Grupę Biotec na terenie Federacji Rosyjskiej form gotowych insulin Biotonu (Gensulin) i innych produktów z oferty spółki wykorzystywanych w terapii cukrzycy. Spółka poinformowała jednocześnie, że nowym wyłącznym dystrybutorem jej produktów w Rosji został Pharmasyntez-Tyumen. Umowa Pharmasyntez została zawarta na 10 lat z możliwością przedłużenia.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

Reklama