"Drugi kwartał bieżącego roku był dla spółki okresem dobrym, choć mierzyliśmy się ze spadkiem cen rynkowych naszych wyrobów. Mimo to zwiększyliśmy skalę naszego działania i odnotowaliśmy dobre wyniki finansowe. W ramach naszego asortymentu, cieszy istotny wzrost sprzedaży usług odzysku i recyklingu opon" - powiedział prezes Roman Stachowiak, cytowany w komunikacie.

"W okresie kwiecień-czerwiec 2016 roku większość przychodów stanowiła sprzedaż produktów z przerobu opon (5,94 mln zł, -7,7% r/r), a następnie wykonywanie usług odzysku i recyklingu (1,99 mln zł, +329,2% r/r) i prowadzenie zbiórki opon na zlecenie (0,82 mln zł, -33,9% r/r)" - czytamy w komunikacie.

Pozostałe przychody (usługi transportowe, sprzedaż towarów i materiałów, pozostała sprzedaż) wyniosły 1,83 mln zł i były wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, szczególnie w zakresie usług transportowych (0,58 mln zł, +77% r/r), podano także.

Spółki z Grupy Recykl prowadzą zbiórkę zużytych opon, wytwarzają granulat gumowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki, a także oferują usługi recyklingu i odzysku zużytych opon oraz w imieniu producentów i importerów opon prowadzą rozliczenia z tytułu opłaty produktowej. Grupa posiada zakłady w Śremie, Krośnie Odrzańskim i Chełmie oraz sieć zbiórki. Spółka jest notowana na NewConnect od stycznia 2011 r.

(ISBnews)