ASM Group zadebiutuje na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w środę, 14 września, podała spółka.ASM Group przenosi notowania z rynku NewConnect.

"Przeniesienie na rynek główny to kolejny, ważny krok w historii spółki. To konsekwentna realizacja wcześniej przyjętej strategii, która w moim odczuciu przełoży się na zwiększenie zainteresowania akcjami spółki ze strony nowych grup inwestorów. Przejściu na rynek regulowany nie będzie towarzyszyć emisja nowych akcji" – powiedział prezes Adam Stańczak, cytowany w komunikacie.

W najbliższej przyszłości ASM Group chce skupić się na akwizycjach podmiotów z obszaru usług wsparcia sprzedaży, które działają zarówno w Polsce, jak i za granicą.

"Naszym celem jest rozwój grupy kapitałowej i osiągnięcie pozycji jednego z największych podmiotów w Europie, oferującego kompleksowe usługi wsparcia sprzedaży. Za nami już kilka udanych akwizycji. Jesteśmy gotowi do kolejnych zagranicznych przejęć spółek z naszej branży. Chcemy dokonywać akwizycji, dzięki którym będziemy mogli oferować naszym klientom coraz lepsze, bardziej zaawansowane rozwiązania na skalę globalną" – dodał Stańczak.

ASM Group realizuje działania wspierające sprzedaż produktów w polskich i w zagranicznych sieciach handlowych. Od marca 2013 r. jest notowana na NewConnect.

(ISBnews)