"Badania sejsmiczne wskazały na tym terenie potencjał w zakresie występowania złóż gazu. Potwierdził to również wykonany w 2015 roku odwiert Miłosaw-4K. Obecne wiercenie ma pomóc rozpoznać występowanie gazu w analogicznej strukturze" - czytamy w komunikacie.

Planowana całkowita długość otworu to 4100 m. Prace wiertnicze realizuje spółka Exalo Driling z Grupy Kapitałowej PGNiG, podano również.

"Odwiert poszukiwawczy wykonywany jest w ramach koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż węglowodorów Kórnik-Środa nr 32/96/p" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja jest realizowana wspólnie ze spółką FX Energy z segmentu wydobywczego PKN Orlen, w ramach porozumienia operatorskiego. PGNiG posiada w nim 51% udziałów, a FX Energy 49%, podano również.

"Obecnie na terenie Wielkopolski PGNiG i Orlen prowadzą wspólne prace w ramach dwóch przedsięwzięć projektowych: Sieraków i Płotki" - czytamy w komunikacie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)