"Przedmiotem umowy jest sprzedaż przez spółkę mLocum S.A. i zakup przez spółkę Dalmor 2 000 udziałów w kapitale zakładowym spółki Apartamenty Molo Rybackie Sp. z o.o. za łączną cenę netto w wysokości 1 000 000 zł. Przedmiotowa umowa zawarta została w wykonaniu opcji wykupu (call-back) przysługującej spółce Dalmor zgodnie z postanawianiami umowy joint venture z dnia 30 października 2014 r. Po dokonaniu ww. transakcji spółka Dalmor posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki Apartamenty Molo Rybackie Sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.

PHN poinformował jednocześnie, że jako grupa zamierza samodzielnie kontynuować projekt Yacht Park.

"Inwestycja będzie składać się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych położonych na obszarze o powierzchni ok. 6,3 tys. m2. Łącznie w ramach kompleksu powstanie 12 tys. m2 powierzchni użytkowej, w tym 135 apartamentów o łącznej powierzchni około 9,6 tys. m2. Lokale zlokalizowane na parterze budynków zostaną zagospodarowane pod działalność handlowo-usługową. Wśród inwestycji realizowanych na terenie Molo Rybackiego znajdzie się m.in. budowa mariny dla 120 jednostek" - czytamy dalej.

PHN jest spółką holdingową do której należą m.in. Warszawski Holding Nieruchomości, Intraco, Budexpo, Dalmor, Agroman i Wrocławskie Centrum Prasowe. PHN zadebiutował na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r.

(ISBnews)