Jednocześnie całkowicie zmieni się charakter infrastruktury: z 13 wyciągów orczykowych obecnie na 6 nowoczesnych kolei linowych i 4 orczyki.

Koleje linowe obejmą docelowo pięć wyciągów krzesełkowych - cztery 6-osobowe i jeden 8-osobowy oraz jedną kolej gondolową 10-osobową.

Po przeprowadzeniu inwestycji w SON będzie 21,8 km nartostrad wobec 18,9 km obecnie, z czego 81% będzie naśnieżane (teraz 54%). Dodatkowo, 5,6 km tras będzie oświetlona wobec 1,3 km obecnie.

Ponadto powstanie w pełni zautomatyzowany system naśnieżania z własnym zbiornikiem wodnym na Hali Skrzyczeńskiej. Inna infrastruktura obejmie m.in. snow-park, restauracje widokowe i skibary.

W 2018 r. planowane jest też stworzenie trasy umożliwiającej obustronną komunikację SON z trasami należącymi do Centralnego Ośrodka Sportu, z którym od 2014 r. funkcjonuje wspólny karnet. Razem będzie to ok. 40 km tras.

Wcześniej podczas konferencji członkowie zarządu mówili, że Tatry Mountain Resorts (TMR) zainwestuje w Szczyrku w II etapach łącznie ponad 60 mln euro w infrastrukturę narciarską do rozpoczęcia sezonu 2019/2020. Prace zaczną się wiosną 2017 roku.

W marcu 2014 r. Tatry Mountain Resorts kupiła 97% akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

Tatry Mountain Resorts a.s. z siedzibą w Liptovský Mikuláš jest największym podmiotem świadczącym usługi turystyczne na Słowacji. Spółka jest właścicielem i operatorem ośrodków narciarskich i hoteli w Tatrach Wysokich i Tatrach Niskich. Jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy od października 2012 r.

(ISBnews)