"Zwiększamy wyniki finansowe, rośnie rentowność, a dodatkowo w 2017 roku spodziewamy się spadku wartości inwestycji do około 5 mln zł z tegorocznych 15 mln zł. To stwarza nam miejsce do wypłaty rosnącej dywidendy" - powiedział Górowski podczas konferencji prasowej.

W ramach inwestycji realizowanych ze wsparciem środków UE spółka realizuje zakup urządzeń do automatyzacji i poprawy efektywności procesu produkcji opakowań z komorowych płyt polipropelynowych. Urządzenia posiadają nowatorskie rozwiązania techniczne w obszarze nadruku wielokolorowego oraz automatyzują proces wycinania i laminowania wyrobów gotowych.

"Przyniesie to pozytywny wpływ na wyniki finansowe częściowo już w trwającym IV kwartale bieżącego roku, a w pełni powinniśmy korzystać z nowych urządzeń w roku 2017" - wskazał Górowski.

Prezes poinformował także, że - zgodnie z przewidywaniami - "hitem sprzedażowym" okazały się przekładki transportowe (layerpady).

"Możemy aktualnie mówić o 5-krotnym wzroście sprzedaży rok do roku i spodziewamy się dalszego dynamicznego wzrostu w tym segmencie" - powiedział.

Gekoplast specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Prowadzi działalność w takich segmentach rynku, jak: płyty z tworzyw sztucznych i opakowania z płyt, wyroby wtryskowe, wyroby rozdmuchowe, opakowania z tektury. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w lutym 2015 r., zaś w maju 2016 r. przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)