Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), zgodnie z ubiegłotygodniowymi zapowiedziami, zaprosiła 18 wykonawców do składania ofert na zaprojektowanie oraz wybudowanie obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik - Przemyśl, o długości ok. 15,3 km, podał rzeszowski oddział Dyrekcji.

"Termin składania ofert mija 4 stycznia 2017 r. Planowane podpisanie umowy to połowa przyszłego roku" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj". Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych, pozwalających na realizację inwestycji. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w IV kwartale 2018 r., zakończenie najwcześniej w II kwartale 2021 r.

Reklama

Początek projektowanej obwodnicy zlokalizowany jest ciągu drogi krajowej w miejscu skrzyżowania ulic Podskarpowej i Chopina w miejscowości Stalowa Wola. Koniec zaś stanowi włączenie obwodnicy do istniejącej DK77 w m. Przędzel przed węzłem "Rudnik", stanowiącym połączenie projektowanej obwodnicy z drogą ekspresową S19 (docelowo po wybudowaniu drogi ekspresowej – włączenie do węzła "Rudnik"), przypomniano.

W piątek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował, że GDDKiA w tym tygodniu zaprosi wykonawców do składania ofert na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska, a na przełomie 2016/2017 r. zaprosi do składania ofert na trzy odcinki realizacyjne drogi ekspresowej S19 od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego do Niska.

>>> Czytaj też: Via Carpatia inaczej. Czyli z Litwy na Słowację przez Polskę zmienioną drogą