"Połączenie Asseco Data Systems z dwiema spółkami działającymi w istotnych dla nas obszarach wzmocni nasze kompetencje i pozycję na rynku infrastruktury IT i usług szkoleniowych, w których specjalizuje się Asseco Data Systems" – powiedział prezes Asseco Data Systems Andrzej Dopierała, cytowany w komunikacie.

Sigilogic specjalizuje się w technologiach automatyki budynkowej. CTPartners jest natomiast ważnym graczem na rynku szkoleń i doradztwa w zakresie zarządzania IT. Asseco Data Systems posiada 100% udziałów w Sigilogic i jest jedynym akcjonariuszem CTPartners.

Asseco Data Systems powstało w 2015 r. z połączenia kompetencji 6 spółek z Grupy Asseco (ADH Soft Sp. z o.o., CK Zeto SA, Combidata Sp. z o.o., Zeto Bydgoszcz SA, Unizeto Technologies SA, Otago Sp. z o.o.). Każda z firm, która weszła w jej skład ma za sobą kilkadziesiąt lat obecności na polskim rynku.

Asseco Data Systems, w ramach Grupy Asseco, produkuje i rozwija oprogramowanie (m.in. dla sektora leasingowego i samorządów), dostarcza infrastrukturę informatyczną, szkolenia i systemy zarządzania kapitałem ludzkim, specjalizuje się też w usługach bezpieczeństwa i zaufania oraz komunikacji masowej. Współpracuje zarówno z biznesem, jak i jednostkami administracji publicznej.

(ISBnews)