"Jedna istotna transakcja powinna się domknąć do końca tego roku, ewentualnie na przełomie roku – chodzi o działkę przy ul. Pszczyńskiej w Gliwicach" – powiedział Janik podczas konferencji prasowej.

Majątek grupy kapitałowej, który pozostał do sprzedaży wart jest ok. 55 mln zł.

"Ten proces będzie trwał intensywnie przez cały przyszły rok, zakładamy, że jedna lub dwie z nieruchomości mogą być sprzedane w 2018 r. Zamkniemy ten proces najprawdopodobniej w 2018 r." - dodał dyrektor.

Wskazał, że transakcje będą miały istotny wpływ na pozycję gotówkową grupy.

"Jeśli zamkniemy transakcję sprzedaży nieruchomości w Gliwicach, to ona może mieć wpływ rzędu 2 mln zł na wynik za 2016 r." - powiedział także Janik.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 759,62 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)