"Jeśli chodzi o backlog, to etap, na którym jesteśmy dzisiaj, daje nam szansę zrealizowania sprzedaży w 2017 r. na bardzo podobnym poziomie, jak w tym roku. Nie widzimy w tej chwili zagrożenia, żeby sytuacja rynkowa wpłynęła na przychody grupy" – powiedział Janik podczas konferencji prasowej.

Wskazał, że aktualny backlog zabezpiecza przychody grupy na ten rok i połowę 2017 r.

Podkreślił też, że Mostostal Zabrze nie jest uzależniony od sytuacji makroekonomicznej w Polsce dzięki odchodzeniu od działalności w segmencie infrastruktury i dzięki znaczącemu udziałowi eksportu w przychodach.

"Na bazie kontraktów, jakie pozyskaliśmy i mamy do zrealizowania do mniej więcej połowy roku jesteśmy w stanie utrzymać tę rentowność, którą zrealizowaliśmy do tej pory, w drugiej części tego roku. Celujemy w pozyskiwanie kontraktów, które nam nie pogarszają tej rentowności" – dodał dyrektor.

"Przychody, jak i backlog, który mamy dzisiaj, daje nam komfort, że w najbliższym czasie sytuacja makro nie będzie na nas wpływać i mimo zawirowań na rynku jesteśmy w bezpiecznej i stabilnej sytuacji. Marże chcemy utrzymać na takim samym poziomie jak w III kw." - podsumował Janik.

Spółka podała dziś, że wartość backlogu (oferowanych i realizowanych zamówień) wynosi ok. 1,2 mld zł, z czego 619 mln zł stanowi wartość podpisanych kontraktów.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 759,62 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)