Warszawa będzie miała kolejną ogromną galerię handlową. Przy ulicy Towarowej na Woli, na największej działce komercyjnej w centrum Warszawy stanie obiekt wielkości centrum handlowego Arkadia. UOKiK zgodził się właśnie na powołanie spółki, która zbuduje galerię w stolicy.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na utworzenie przez Echo Investment oraz Echo Polska Properties (EPP) wspólnego przedsiębiorcy, który - jak wynika z wcześniejszych informacji - będzie realizował projekt handlowy przy ul. Towarowej w Warszawie, na terenie dawnego Jupitera.

"Celem nowego podmiotu będzie budowa i zarządzanie galerią handlową w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

W październiku br. Echo Investment oraz EPP podpisały umowy dotyczące wspólnego zakupu terenu i budowy inwestycji przy ul. Towarowej 22 w Warszawie od Griffin Real Estate. Kupujący zapłacą za nieruchomość łączną kwotę nieprzekraczającą 120 mln euro.

Jak wówczas podano, zgodnie z umowami, EPP oraz Echo Investment stworzą joint venture, w którym EPP będzie posiadało 70%, a Echo Investment - pozostałe 30%. Na podstawie oddzielnych umów, Echo Investment będzie także deweloperem inwestycji, która powstanie na nieruchomości, a podmiot zależny od EPP będzie zarządcą inwestycji. Umowy były warunkowe i uzależnione od spełnienia określonych warunków, w tym uzyskania zgody UOKiK.

Towarowa 22 to nieruchomość składająca się z kilkudziesięciu działek scalonych przez Griffin Real Estate w pięciu niezależnych transakcjach. W efekcie tych działań uzyskano największy teren pod zabudowę komercyjną zlokalizowany w centrum Warszawy o całkowitej powierzchni ok. 6,5 ha i potencjalnej powierzchni wynajmu ponad 100 tys. mkw. Dla porównania galeria handlowa Arkadia ma ok. 110 tys. mkw. powierzchni handlowej. Według planów Griffin Real Estate, budowa nowej galerii miała zakończyć się 2020 roku.

ISBnews pod koniec ub.r. informowało, że Echo Investment z partnerem ma przejąć od swojego wiodącego akcjonariusza - Griffin Real Estate projekt handlowy na przeszło 100 tys. m2, planowany na miejscu byłego Jupitera na stołecznej Woli.

Echo Investment realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. Od 2015 roku Echo jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

>>> Czytaj też: Najdroższe ulice świata. Polska daleko w rankingu