"Realpolitiks", którego globalnym wydawcą jest rosyjski 1C Publishing EU, doczeka się wersji na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Trafi ona na rynek w pierwszej połowie 2017 roku. Wcześniej tytuł wyjdzie na komputery PC, Mac oraz Linux, a dokładną datę premiery spółka poda wkrótce.

"Po konsultacjach z 1C Publishing EU zdecydowaliśmy, że strategię czasu rzeczywistego 'Realpolitiks' wydamy w lutym 2017 r. Jest to optymalny termin, który z jednej strony pozwala nam na należyte zadbanie o jakość dodatkowych wersji językowych i daje czas na przygotowanie ewentualnych wydań pudełkowych, z drugiej zaś nie skazuje gry na konieczność konkurowania z głośnymi produkcjami oferowanymi odbiorcom w okresie świątecznym. Wielu naszych fanów ucieszy także informacja, że podjęliśmy decyzję o wyprodukowaniu wersji mobilnej, która ukaże się jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku" - powiedział prezes Jujubee Michał Stępień, cytowany w komunikacie.

"Realpolitiks" to produkt dla fanów gier strategicznych - umożliwi odbiorcom wcielenie się w rolę przywódcy jakiegokolwiek współczesnego państwa i zmierzenie się z podobnymi wyzwaniami, przed jakimi stają wielcy tego świata. W ocenie prezesa, osadzenie głównej kampanii we współczesnych realiach to olbrzymi atut tej produkcji i coś, czego brakowało na rynku. Ten element, zdaniem Stępnia, w dużej mierze zadecydował o sporym zainteresowaniu nadchodzącą produkcją.

Przyszły rok będzie intensywny dla katowickiego studia także za sprawą zapowiedzi wydania największego tytułu Jujubee - gry przygodowo-dokumentalnej "Kursk". Premiera zapowiadana jest na II połowę przyszłego roku. "Kursk" wyjdzie jednocześnie na komputery PC, Mac oraz konsole PS4 i XboxOne. Wcześniej spółka ujawni wydawcę gry.

"Zainteresowanie tym tytułem, co zrozumiałe, jest spore. Mierzymy jednak wysoko i nie śpieszymy się. Czas działa na naszą korzyść. Czym bardziej zaawansowana gra, tym nasza pozycja negocjacyjna rośnie, a zależy nam na dobrej promocji i wersji pudełkowej, która to ostatnia wymaga sporych nakładów" - podkreślił prezes.

Jujubee S.A. to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Spółka została założona w 2012 roku w Katowicach przez byłych pracowników studiów CD Projekt RED (Wiedźmin 2), Traveller's Tales (LEGO Indiana Jones, LEGO Batman) oraz Infinite Dreams (Let's Create! Pottery, Jelly Defense) - Arkadiusza Ducha, Michała Stępnia i Igora Zielińskiego.Spółka jest notowana na NewConnect od sierpnia 2015 r.

(ISBnews)