Jak wskazano w komunikacie, aby zapewnić ciągłość podejmowania decyzji i zgodnie z obowiązującym planem sukcesji banku, p.o. prezesa zarządu Leszek Skiba zarekomendował Radzie Nadzorczej na wiceprezesa kandydaturę Marcina Gadomskiego – dotychczasowego dyrektora w pionie zarządzania ryzykami Pekao, a także byłego członka zarządu.

"16 czerwca Rada Nadzorcza Banku Pekao S.A. powołała Marcina Gadomskiego na Wiceprezesa Zarządu, odpowiedzialnego za obszar zarządzania ryzykiem. Funkcję obejmie 1 lipca" - czytamy w komunikacie.

Gadomski zastąpi na tym stanowisku wiceprezesa Marka Lusztyna, który złożył rezygnację 1 czerwca ze skutkiem na 30 czerwca w związku z zakończeniem nadzorowanych dotychczas przez niego projektów - wyjaśniono.

"Doświadczenie Marcina Gadomskiego oraz jego znajomość Pekao gwarantuje, że w trudnym czasie pandemii dobra praktyka banku w obszarze ryzyka będzie w pełni kontynuowana i rozwijana z korzyścią dla wszystkich akcjonariuszy" - podkreślił cytowany w komunikacie p.o. Prezesa Zarządu Leszek Skiba.

Decyzją Rady Nadzorczej funkcję dyrektora departamentu audytu wewnętrznego w banku objął natomiast Rafał Friedrichowicz. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ pad/