Ewa Porzucek jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ma również tytuł MBA National Louis Univeristy; jest menadżerem w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw.

"Autorka wielu strategii finansowych dla firm, z sukcesem wdrażanych i realizowanych. Ostatnio pełniła funkcję dyrektora finansowego w spółce Sunex, gdzie poza realizacją polityki finansowej i nadzorowaniem pracy działu księgowości oraz działu finansowego, zajmowała się wdrażaniem zmian i optymalizacją procesów oraz pozyskiwaniem środków na zadania inwestycyjne i z zakresu B+R. Wcześniej była dyrektorem finansowym w Europoles Kromiss sp. z o.o., Chrzanów, gdzie m.in. wdrażała strategię restrukturyzacyjną. W latach 2006-2018 była dyrektorem finansowym Grupy FCC w Polsce" - czytamy w komunikacie.

"Jarosław Pietrzyk od niedawna pełnił funkcję prezesa zarządu Rafako Engineering spółka z o.o. Wcześniej przez wiele lat był prezesem zarządu Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe S.A. (d.Mostostal Kędzierzyn S.A.) i wiceprezesem zarządu Mostostal Zabrze S.A. Jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w specjalistycznym budownictwie przemysłowym dla energetyki oraz sektorów petrochemicznego, chemicznego i przemysłu ciężkiego. Doświadczenie zdobywał zarówno w kraju jak i na rynkach zagranicznych, gdzie bezpośrednio nadzorował realizację projektów. Brał udział w dużych procesach restrukturyzacyjnych. Zarządzał projektami, począwszy od planowania, tj. strategii realizacji, budżetu, opracowywania harmonogramów, analizę ryzyk, zakresu i rozwiązań technicznych, poprzez zasady kontrolowania i rozliczania projektu, ocenę i dobór zasobów oraz nadzór nad wszystkimi fazami realizacji projektu. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, a w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie, oparte na programie MBA" - czytamy dalej.

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,24 mld zł w 2019 r.

(ISBnews)