"Prace przy budowie elektrociepłowni w Puławach realizowane są zgodnie z planem, chociaż nie ukrywam, że trwają 'rozterki intelektualne' w zakresie paliwa dla tej elektrociepłowni, ale to musi rozstrzygnąć zarząd Puław" - powiedział Wardacki w rozmowie z ISBnews.

Jak podkreślił, decyzja o wyborze węgla jako paliwa dla EC Puławy podejmowana była w określonym czasie, ale grupa analizuje sytuację, szczególnie w kontekście Zielonego Ładu.

Zastrzegł przy tym, że EC Puławy ma również dostarczać parę technologiczną na potrzeby zakładów w Puławach i jakakolwiek decyzja zostanie podjęta, nie może spowodować niedoborów pary w procesach produkcyjnych Puław.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.

Piotr Apanowicz

(ISBnews)