"9.10.2020 r. doszło do rejestracji w rejestrze przedsiębiorstw prowadzonym przez Departament Planowania i Inwestycji Prowincji Binh Duong spółki zależnej pod firmą Rawlplug Vietnam Company Limited z siedzibą w Lai Uyen (Socjalistyczna Republika Wietnamu). Kapitał zakładowy spółki wynosi 100 tys. USD i w 100% objęty został przez Rawlplug" - czytamy w komunikacie.

"Utworzenie spółki wpisuje się w główne założenia strategii Grupy Rawlplug w zakresie wzmocnienia pozycji jej spółek zagranicznych i prowadzenia działań mających na celu wejście na nowe rynki, koncentrując się również na rynkach pozaeuropejskich. Grupa Rawlplug rozwija obecnie swoje aktywności na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu, Australii, Azji oraz Afryki" - czytamy dalej.

W styczniu br. Rawlplug poinformował o planach założenia spółki na terenie Wietnamu - jak wówczas informowano, miała ona prowadziła działalność produkcyjną.

Grupa Rawlplug zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań z zakresu technik zamocowań, ich projektowaniem, produkcją i dystrybucją. W 2019 r. miała 813,73 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)