W efekcie Auto Partner będzie korzystał łącznie z blisko 13 tys. m2 powierzchni. Przekazanie gotowego obiektu zaplanowane jest na 1 kwietnia 2021 r., Auto Partner współpracuje z MLP Group od 2016 roku. Hala zostanie dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta, zaznaczyło MLP.

"Kontynuacja współpracy wraz ze zwiększeniem wynajmowanej powierzchni w naszym parku, jest potwierdzeniem, że oferta MLP Group spełnia oczekiwania klienta. Elastyczna współpraca z naszymi najemcami polega m.in. na optymalnym dostosowaniu wielkości wynajmowanej przestrzeni do ich bieżących potrzeb. Wszystkie nasze projekty cechuje atrakcyjna lokalizacja, dobra infrastruktura oraz możliwość rozbudowy parku" - powiedział senior leasing manager w MLP Group Tomasz Pietrzak, cytowany w komunikacie.

"Wraz z dynamicznym wzrostem skali działania zdecydowaliśmy się na rozbudowę powierzchni magazynowej w Pruszkowie z 8,5 tys. do blisko 13 tys. m2. Dziś w grupie mamy łącznie ponad 100 tys. m2 powierzchni magazynowej. MLP Group tworzy nowoczesną przestrzeń magazynową świetnie dopasowaną do naszych potrzeb. Od lat współpracujemy korzystając z parków MLP. Magazyn w Pruszkowie działa od 2017 roku i wspiera naszą dystrybucję w kraju jak i za granicą" - dodał Andrzej Manowski, wiceprezes zarządu Auto Partner SA.
Obecnie magazyn Auto Partner w Pruszkowie ma 8,5 tys. m2 i zaopatruje 34 filie grupy (spośród 90 istniejących) oraz 4 przedstawicielstwa zagraniczne: Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię. Około 3,8 tys. m2 zostanie przeznaczona na cele magazynowe, a kolejne 490 m2 stanowić będzie część biurowo-socjalna, zaznaczył Auto Partner.

MLP Pruszków II to centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 309 tys. m2, z tego blisko 200 tys. m2 jest już oddane do użytku. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760, a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, podkreślono.

Grupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. Współpracuje z dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 479 mln zł w 2019 r.

MLP Group jest deweloperem powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 140 mln zł w 2019 r.

(ISBnews)

Reklama