BAH: 4 spółki dilerskie mają umowy z nowym dystrybutorem Inchcape JLR Poland

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
1 grudnia 2020, 18:33
Cztery spółki dilerskie zależne od British Automotive Holding (BAH) zawarły umowy dealerskie i serwisowe z nowym importerem samochodów Jaguar i Land Rover, tj. Inchcape JLR Poland, podał BAH.



"Następujące spółki zależne emitenta:

(i) British Automotive Centrum Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie,

(ii) British Automotive Gdańsk Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku,

(iii) British Automotive Łódź Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi,

(iv) British Automotive Silesia Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach [dalej określane łącznie jako „Spółki Dilerskie"],

w związku z zakończeniem przez British Automotive Polska S.A. działalności importerskiej samochodów Jaguar i Land Rover na terenie Polski, o czym emitent informował raportem bieżącym nr 54/2020 z dnia 30 listopada 2020 r., biorąc pod uwagę rekomendacje zarządu British Automotive Holding S.A. wydane na rzecz ww. spółek zależnych w oparciu o obowiązujące umowy o zarządzanie spółką zależną, zawarły w dniu 1 grudnia 2020 r. z nowym importerem ww. samochodów, tj. Inchcape JLR Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie umowy dealerskie i serwisowe" - czytamy w komunikacie.

"Na podstawie umów spółki dilerskie będą w pełni i nieprzerwanie kontynuowały dotychczasową działalność polegającą na sprzedaży i serwisowaniu samochodów Jaguar i Land Rover. Umowy kompleksowo regulują warunki współpracy i zostały zawarte na czas nieokreślony, z 24-miesięcznym terminem wypowiedzenia" - czytamy dalej.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar i Land Rover. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

(ISBnews)

 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj