"W pierwszym roku premiery gry prognozujemy 22,5 mln sprzedanych egzemplarzy w naszym scenariuszu podstawowym, 13,5 mln w scenariuszu niedźwiedzim i 31,5 mln w przypadku byczego scenariusza. […] Czekamy na dalsze informacje na temat komercyjnego sukcesu gry w nadchodzących tygodniach" - napisano w raporcie.

CD Projekt podał dziś rano, że wartość należności licencyjnych wynikających ze sprzedaży przedpremierowej gry "Cyberpunk 2077" zapewniła zwrot nakładów na produkcję i marketing.

Wczoraj prezes CD Projekt Adam Kiciński poinformował, że CD Projekt może przed świętami Bożego Narodzenia podać kolejne dane sprzedażowe debiutującej dziś gry "Cyberpunk 2077". Prezes zapowiedział, że deweloper zaadresuje absolutną większość problemów zgłaszanych przez graczy. Zaznaczył, że problemy z grą wynikają z różnorodności konfiguracji PC.

Prezes mówił też, że CD Projekt ocenia, iż wynik preorderów na dzień premiery gry znacznie przekracza najbardziej ambitne plany. Wskazał, że zarząd wierzy, iż dalsza sprzedaż będzie równie dobra, jak dotychczas. Do premiery CD Projekt pozyskał ponad 8 mln preorderów, z czego 74% w postaci cyfrowej.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", 10 grudnia br. premierę miał kolejny sztandarowy tytuł studia - "Cyberpunk 2077".

(ISBnews)