"Termin spłaty pożyczki został ustalony na dzień 10.12.2021 r. Oprocentowanie pożyczki w skali roku jest równe sumie [WIBOR1Y +0,1% marży], a więc obecnie wynosi 0,37% w skali roku" - czytamy w komunikacie.

Umowa pożyczki przewiduje zarówno prawo Goodyear do dokonania wcześniejszej spłaty, jak i prawo FO Dębica do żądania wcześniejszej spłaty. Spłata pożyczki jest zabezpieczona gwarancją The Goodyear Tire & Rubber Company, podmiotu pośrednio dominującego nad spółką, podano również.

"W związku z terminową spłatą w dniu 11.12.2020 r. wcześniejszej pożyczki udzielonej w kwocie nominalnej 105 mln zł (podana kwota nie uwzględnia naliczonych i spłaconych odsetek) przez spółkę Goodyear, całkowita wartość pożyczek udzielonych na chwilę obecną Goodyear wynosi 340 mln zł (kapitał, nie uwzględniając należnych odsetek)" - czytamy dalej.

Firma Oponiarska Dębica to polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 2,06 mld zł w 2019 r.

(ISBnews)