"Zarząd British Automotive Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, spółki zależnej emitenta, podjął decyzję o rozwiązaniu w trybie natychmiastowym wszystkich umów dilerskich i serwisowych Jaguar Land Rover zawartych przez BAP z podmiotami wchodzącymi w skład sieci dilerskiej i serwisowej BAP w Polsce" - czytamy w komunikacie.

Wczoraj BAP informował, że nie osiągnął porozumienia z Jaguar Land Rover (JLR) w zakresie warunków zakończenia działalności importerskiej oraz zasad spłaty kwot należnych JLR od BAP. BAP nie otrzymał jednocześnie od JLR informacji o dalszym wydłużeniu okresu wstrzymania przez JLR skutków wypowiedzenia umowy importerskiej, w związku z czym 15 grudnia nastąpiło efektywne wypowiedzenie umowy importerskiej.

BAH informował niedawno, że chce po nowym roku rozpocząć działalność wielomarkowego dilerstwa samochodów używanych. Spółka chce otworzyć się na wszystkie marki i zaproponować koncept nie prostej sprzedaży, ale dodatkowe usługi i nowy wymiar sprzedaży samochodów używanych, podano wówczas.

British Automotive Holding w ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

(ISBnews)