W październiku prezes NanoGroup Marek Borzestowski informował m.in., że opracowane przez NanoSanguis - spółkę zależną NanoGroup - maseczki ochronne o właściwościach biobójczych powinny trafić do sprzedaży w ciągu 2-3 miesięcy.

W połowie października poinformowano także, że NanoSanguis opracowało na rzecz gdyńskiej spółki Marion innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych. Podano wtedy, że NanoGroup wspólnie z Marion pracują nad procesem certyfikacji oraz uruchomieniem linii produkcyjnej maseczek, które trafią do sprzedaży po uzyskaniu niezbędnych atestów. Firmy rozpoczęły wtedy także proces zgłoszenia w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne działające od kilku lat (NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A., NanoThea S.A.), w których prowadzony jest rozwój pięciu zaawansowanych projektów biotechnologicznych. NanoGroup koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, będąc ośrodkiem, w którym podejmowane są decyzje dotyczące tworzenia i realizacji strategii rozwoju. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

(ISBnews)