W związku z tym nowy harmonogram jest następujący: podanie ceny akcji i ich przydział - 27 stycznia, podanie wyników oferty - 27 stycznia, początek notowań - 27 stycznia, rozliczenie - 29 stycznia, czytamy w komunikacie.

Oferta publiczna do 175 mln istniejących akcji InPostu (stanowiących 35% kapitału) rozpoczęła się 21 stycznia - zapisy na akcje miały trwać od 21 do 28 stycznia br. Przedział cenowy akcji ustalono na 14-16 euro, co daje kapitalizację rynkową spółki w wysokości 7-8 mld euro, podano wcześniej w aneksie do prospektu. Oczekiwanym dniem debiutu akcji na Euronext Amsterdam był 29 stycznia.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. Liczba Paczkomatów InPost przekraczała 10 770 urządzeń na koniec 2020 r.

(ISBnews)