Mariusz Poławski jest absolwentem magisterskich studiów menedżerskich na Wydziale Zarzadzania Uniwersytetu Warszawskiego.

"Posiada blisko 20-letnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich. Od 2003 roku związany był z grupą kapitałową Marvipol pełniąc funkcję dyrektora zarządzającego, dyrektora operacyjnego, członka zarządu oraz wiceprezesa zarządu. Przez ostatnie 7 lat odpowiadał przede wszystkim za sektor mieszkaniowy i magazynowy, w tym m.in. za szeroko pojętą realizację i komercjalizację projektów deweloperskich. Mariusz Poławski w ramach pełnionych funkcji planował i wdrażał wiele złożonych projektów, innowacji, optymalizacji podnoszących rentowność zarządzanych spółek" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej był m.in. od 2008 do 2015 członkiem zarządu, wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym autoryzowanych dealerstw samochodów marek Jaguar i Land Rover w Polsce: JLR Centrum, JLR Gdańsk, JLR Łódź, a od 2003 do 2008 dyrektorem zarządzającym sieci myjni samochodowych Robo Wash Center, działających w segmencie motoryzacyjnym grupy kapitałowej Marvipol, wymieniono również.

Wcześniej spółka podała w osobnym komunikacie, że Mirosław Kujawski złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu ze skutkiem natychmiastowym, nie podając przyczyn decyzji.

Develia - dawniej LC Corp - kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W 2020 r. sprzedała 1 361 lokali.

(ISBnews)