"Mamy około 60 firm różnych firm, które nas interesują jako potencjalne podmioty do przejęcia w - jak wspominaliśmy - przedziale od 20 do 300 mln USD. Są to wszystko producenci gier na urządzenia mobilne, nie są na konsole. To jest naszym zdaniem dobre dopasowanie do naszego kierunku jako spółki" - powiedział senior corporate strategy director w Huuge Inc Jon Bellamy podczas wideokonferencji.

Dodał, że spółka w samym III kw. ub roku dokonała 3 przejęcia co jego zdaniem pokazuje potencjał Huuuge do realizowania takich transakcji. "Dokonaliśmy w sumie 40 przejęć w ciągu 7 lat" - dodał Bellamy.

Środki na akwizycje mają pochodzić z emisji nowych akcji, której wpływy brutto spółka szacuje na ok. 150 mln USD (ok. 565 mln zł).

Huuuge, Inc. opublikował prospekt i rozpoczyna dziś pierwszą ofertę publiczną od procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, który potrwa do 4 lutego 2021 roku. Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje w dniach 28 stycznia - 3 lutego. Ok. 19 lutego 2021 zakładany jest pierwszy dzień notowania na GPW.

Oferta obejmuje publiczną subskrypcję do 15 000 000 nowo wyemitowanych akcji spółki oraz publiczną sprzedaż do 18 350 000 istniejących akcji. Cena maksymalna w ofercie została ustalona na 50 zł za akcję.

Huuuge jest globalnym producentem gier typu free-to-play i wydawcą gier on-line przeznaczonych na urządzenia mobilne i platformy internetowe.

(ISBnews)