"Zarząd Famur S.A. z siedzibą w Katowicach informuje, iż otrzymał pismo skierowane do emitenta przez Polskie Maszyny Group sp. z o.o. o przesunięciu terminu realizacji umowy na okres minimum 6 miesięcy na skutek trwającej pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2, która ma wpływ na realizację objętego umową projektu" - czytamy w komunikacie.

W połowie grudnia ub.r. Famur informował, że podpisał kolejną umowę ze spółką Polskie Maszyny Group na dostarczenie maszyn górniczych o wartości 20 mln euro do kopalni Inaglinskij w Rosji.

Grupa Famur jest obecna u klientów w ponad 40 krajach na pięciu kontynentach, a udział eksportu w przychodach wynosi ok. 37%. W najbliższej przyszłości planuje rozwinięcie sprzedaży na takich rynkach jak USA, Chiny oraz Indie a także dywersyfikację swoich usług w oparciu o rynki poza górnicze, podano wówczas.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 165 mln zł w 2019 r.

(ISBnews)