Od grudnia 2020 r. zespół Curiosity Diagnostics pracował nad optymalizacją rozwiązań zastosowanych w analizatorze PCR|ONE. System był na bieżąco testowany w okresie grudzień 2020 - styczeń 2021 w warunkach klinicznych. Prace zaowocowały gotowością do przeprowadzenia serii testów, których wyniki zostaną przedstawione w dossier rejestracyjnym panelu MRSA/SA. W celu przyśpieszenia procesu badań, w tym w szczególności pozyskania większej liczby próbek do testów, firma zainstalowała system PCR|ONE również w drugim ośrodku klinicznym, podano.

"Zespół Curiosity Diagnostics wypracował w grudniu i styczniu szereg skutecznych rozwiązań, czego naturalną konsekwencją jest rozpoczęcie procesu badań certyfikacyjnych. Bardzo wysoko oceniamy współpracę z laboratorium szpitalnym, w którym testowaliśmy system. W tym samym ośrodku rozpoczęliśmy serię badań potrzebnych do uzyskania certyfikatu CE-IVD. Jednocześnie wprowadziliśmy system PCR|ONE do kolejnej placówki medycznej, która także będzie uczestniczyć w tym procesie, najpierw w etapie przygotowań, a następnie w badaniach certyfikacyjnych" - powiedział prezes Scope Fluidics Piotr Garstecki, cytowany w komunikacie.

Scope Fluidics przewiduje, że badania kliniczne potrzebne do uzyskania certyfikacji CE-IVD zostaną zakończone w I kwartale br.

Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Scope Fluidics jest notowany na NewConnect.

(ISBnews)