"Za nami dobre dwa pierwsze miesiące 2021 roku, zarówno pod względem wolumenów, jak i marż, ale jest za wcześnie na ewentualne korekty prognozy, dlatego podtrzymujemy prognozę na poziomie ok. 75 mln zł" - powiedział Sikorski podczas wideokonferencji.

Zaznaczył, że w trakcie 2020 roku spółka modyfikowała prognozę w górę i ostatecznie (według wstępnych wyników) i tak przekroczyła skorygowaną prognozę, która wynosiła 80 mln zł, kończąc 2020 rok z wynikiem 86,5 mln zł skorygowanej EBITDA na poziomie skonsolidowanym.

"Zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja po zakończeniu I kwartału, nie wykluczam, że w tym roku również będziemy mogli skorygować tę prognozę w górę" - dodał prezes.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W 2020 r. spółka weszła na rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

(ISBnews)